V Rakousku pokračují spory o veřejné slyšení

Horní Rakousy neuznají veřejné slyšení k Temelínu, které se uskuteční 26. června ve Vídni. Prohlásil to hornorakouský zemský hejtman Josef Pühringer v rozhovoru pro deník Volksblatt. Celá zodpovědnost za slyšení tak podle něho leží na bedrech spolkové vlády a ministra životního prostředí Wilhelma Molterera, který o jeho konání rozhodl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pühringer v tomto postupu vídeňské vlády vidí velký ústupek Česku a je přesvědčen, že nebyl nutný. Hornorakouské orgány vyloží spolkové vládě příští týden ještě jednou a zcela jasně svou pozici k celé problematice, uzavřel Pühringer.

Jako reakci na slyšení chystají všechny protiatomové organizace v Rakousku na neděli 24. června blokádu hranic s Českou republikou na přechodech Wullowitz-Dolní Dvořiště a Weigetschlag- Studánky. Účastníci požadovali od rakouské vlády, která je formálním pořadatelem slyšení, aby ho zrušila s odůvodněním, že dokumenty o prověrce elektrárny předané českou stranou jsou rozhodně nedostačující.

Konání slyšení by podle nich mohlo být hodnoceno jako faktické "posvěcení" temelínského projektu z rakouské strany.

Milan Kopp, Zdenka Turková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme