V Rakousku pukají ve švech krizová centra pro děti

V rakouských rodinách nebezpečně přibývá násilí. Stále častěji musí být proto z rodin odebírány děti, které pak úřady přechodně umístí v krizových střediscích. Podíl na této výjimečné situaci mají, mimo jiné, také rostoucí problémy způsobené hospodářskou krizí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Školáci v Sadské se učí angličtinu i o prázdninách | Foto: Základní škola Sadská

Ve Vídni jsou všechna krizová centra pro děti školního věku momentálně přeplněná. V některých je umístěno často až o padesát procent školáků více než je kapacita těchto zařízení.

Podobné problémy, s nimiž se potýká metropole, mají i v ostatních spolkových zemích. Takzvaná krizová centra vyhledávají občas dokonce sami rodiče nebo některý z nich dobrovolně v případě, že už nezvládají výchovu a potřebují se psychicky srovnat.

Děti přechodně ubytované v těchto zařízeních docházejí pravidelně do školy, píší domácí úkoly a v podstatě čekají, až se atmosféra doma zklidní, aby se mohly vrátit a dále žít ve svém důvěrném prostředí s vlastními rodiči.

Marie Woodhamsová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme