V Rakousku se uskuteční referendum o Temelínu

V Rakousku padlo rozhodnutí o uspořádání podpisového referenda žádajícího odstavení jaderné elektrárny Temelín. Krajně pravicová strana Svobodných tak uspěla ve své snaze bránit vstupu České republiky do Evropské unie. Referendum s názvem Veto proti Temelínu se v Rakousku uskuteční ve dnech 14. až 21. ledna 2002.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Temelín

Představitelé Svobodných odevzdali už 5. října listiny s 16 tisíci podpisů občanů, což je více než dvojnásobek limitu potřebného k uspořádání referenda. Jeho cílem je nepřipustit Českou republiku do Evropské unie pokud uvede temelínskou elektrárnu do komerčního provozu. Podaří-li se Svobodným shromáždit 100 tisíc platných podpisů, což je vysoce pravděpodobné, rakouský parlament se bude muset touto otázkou zabývat, nebude však nijak vázán přijmout usnesení v podobném smyslu. Všechny ostatní rakouské parlamentní strany podpisové referendum k Temelínu odmítají s poukazem na jeho kontraproduktivnost.

Marie Woodhamsová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme