V Rakousku už rok platí tabákový zákon. Řídí se jím ale málokdo

V Rakousku platí od prvního ledna letošního roku takzvaný tabákový zákon, který zakazuje kouření ve všech lokálech, kde se podává jídlo a pití. Po roce jeho platnosti si nechal rakouský ministr zdravotnictví Alois Stöger vypracovat studii, aby zjistil, nakolik je zákon účinný. Výsledek - zákonem se v Rakousku řídí málokdo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zapálená cigareta | Foto: Fotobanka stock.xchng

Z tabákového zákona neměl v Rakousku radost nikdo. Je jedním z nejliberálnějších v Evropě, a tudíž - podle jeho kritiků - velmi bezzubý. Malým podnikům do 50 metrů čtverečních zákon navíc umožňuje, aby si samy rozhodly, zda budou kuřácké, nebo ne.

Ve větších podnicích dostali majitelé za úkol vybudovat oddělené prostory pro nekuřáky, a to s lhůtou do poloviny roku 2010. Mnozí s přestavbou ani nezačali.

Ministr zdravotnictví Alois Stöger proto odmítá lhůtu prodloužit, čímž majitele restaurací pozlobil. Proč zrovna oni mají dohlížet na to, jestli někdo kouří, nebo ne. To ať vláda cigarety raději zakáže rovnou, vzkazují ministrovi.

Marika Táborská, Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme