V Rakousku zavalila lavina dva turisty, možná byli z Česka

V Tyrolsku zavalila lavina dva turisty ze čtyřčlenné skupiny. Rakouská média nevylučují, že šlo o Čechy, to se však zatím nepotvrdilo. Lyžaři v Tyrolsku by měli být v těchto dnech opatrní. Rakouské úřady varují před velkým lavinovým nebezpečím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněhové laviny | Foto: Jan Rosenauer

Sněhová masa zavalila dva turisty nedaleko obce Sellrain v Tyrolsku, jeden z nich musel být převezen na univerzitní kliniku v Innsbrucku. Druhého zavaleného a zbývající dva členy skupiny dopravila do bezpečí policemi helikoptéra.

31. prosince 2005 při pádu laviny v Západních Tatrách ve Spáleném žlebu v oblasti Zverovky zahynulo sedm českých turistů. Neštěstí přežil pouze jeden.
Pět českých horolezců zahynulo 5. srpna 2004 v lavině, která se utrhla v pohoří Ťan-Šan v Kyrgyzstánu. Kromě nich zemřeli i tři Rusové a tři Ukrajinci.

Obavy, že šlo o skupinu Čechů, se dosud nepotvrdily. Na vyprošťovací akci se podílelo 21 záchranářů, šest psovodů a jeden vrtulník.

Podle tyrolských lavinových expertů jsou pádem lavin nejvíce ohrožená místa nad 2200 metrů. I jediný lyžař může vlastní váhou způsobit pohyb laviny.

Marie Woodhamsová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme