V Rakousku zemřel bývalý slovenský ministr A. Rezeš

Ve Vídni v pátek zemřel exministr dopravy Mečiarovy vlády a majitel Východoslovenských železáren Košice Alexander Rezeš. Dva roky byl také prezidentem českého fotbalového klubu Sparta Praha, který koupil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alexander Rezeš | Foto: René Volfík

Kontroverzní podnikatel patřil k nejbohatším lidem Slovenska. Řadu let měl vážné problémy se srdcem, podle lékařů trpěl velmi ojedinělou srdeční vadou. Jak připomíná bratislavská zpravodajka Radiožurnálu Renata Havranová, onemocnění srdce bylo také příčinou jeho návratu na Slovensko, poté co opustil zemi v souvislosti se skandálem kolem privatizace Východoslovenských železáren.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Havranová: Úmrtí A. Rezeše

Začátkem června ho postihla srdeční nevolnost při cestě do Španělska, kde vlastnil luxusní vilu. Byl hospitalizován v italské Veroně a na vlastní žádost pak převezen do Bratislavy. Následně do rakouského zařízení, kde absolvoval trojí operaci srdce. Během přípravy na další chirurgický zákrok ve vídeňské nemocnici zemřel ve věku nedožitých 54 let.

Rezeš trpěl zvláštním srdečním onemocněním, které způsobilo enormní zvětšení jeho srdeční předsíně i komory a již několik let žil s pomocí voperovaného kardiostimulátoru.

Milan Kopp, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme