V rakouských horách strhla lavina ženu, po třech lidech se pátrá

V rakouských Alpách stále platí nejvyšší nebezpečí sesuvů lavin. Pod jednou z nich dnes skončila mladá žena. Po dalších třech zasypaných lidech se už od čtvrtka bezvýsledně pátrá. Náročný den prožívali v Rakousku také řidiči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lavina | Foto: Jan Rosenauer

Masa sněhu se dnes zřítila v oblasti Königsleitenu mimo sjezdovku lavina a zavalila mladou lyžařku. Záchranáři potřebovali k jejímu vyproštění více než hodinu. Lékaři na klinice v Innsbrucku teď bojují o její život.

Tento víkend platí na většině území rakouských hor pátý, nejvyšší stupeň lavinového nebezpečí, v některých oblastech přesáhla výška sněhu už hladinu čtyř metrů. Od čtvrtečního večera trvá pátrání po dalších třech lidech pohřešovaných ve štýrských horách.

Dopoledne museli řidiči na dálnicích čekat až ve třicetikilometrových kolonách, především v Tyrolsku a spolkové zemi Salcburk. Podařilo se však už zprůjezdnit všechny úseky dálnic, které byly ještě v pátek uzavřeny kvůli nebezpečí lavin. Uzavřena zůstává řada vysokohorských vozovek ve Štýrsku.

Marie Woodhamsová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme