V Řecku hrozí kolaps zdravotnictví, premiérovi už nevěří sedm z deseti občanů země

Sedm z deseti Řeků už svému premiérovi Alexisu Tsiprasovi a jeho straně Syriza nevěří. Vyplývá to z posledního průzkumu. Řekové kritizují vládní úsporná opatření, proti kterým se před nástupem k moci stavěla i samotná Syriza. Díky tomu levice přesvědčivě zvítězila v loňských volbách.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lídr řecké levicové koalice Syriza Alexis Tsipras hovoří s novináři

Lídr řecké levicové koalice Syriza Alexis Tsipras hovoří s novináři | Zdroj: Reuters

V Aténách probíhají stávky ve veřejné dopravě a protesty zaměstnanců zkrachovalého luxusního hotelu. Stávkují i pracovníci tamní psychiatrické léčebny, které stát dluží peníze.

Stále více Řeků lituje svého rozhodnutí, že při volbách dali hlas levicové Syrize. I proto v předvolebních průzkumech vede opoziční pravicová Nová demokracie. Ekonomická situace v Řecku podle některých expertů došla dokonce už tak daleko, že hrozí kolaps zdravotnictví.

Kvůli nedostatku finančních prostředků, kvalifikovaného personálu a techniky jsou totiž řecké nemocnice nuceny zavírat i specializovaná oddělení a chirurgické sály.

Do stávky se ve středu mají zapojit i privátní lékaři, kteří mají uzavřenou smlouvu s největší státní pojišťovnou. Ta jim, stejně jako dodavatelům lékařského materiálu, dluží miliardy eur.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme