V Řecku vypuklo za posledních 24 hodin přes 50 lesních požárů. Hasiči nasadili letadla a helikoptéry

V Řecku za posledních 24 hodin vypuklo přes 50 lesních požárů. Informoval o tom v pondělí večer deník Kathimerini. Během dne se podařilo dostat pod kontrolu požár, který vypukl zhruba 50 kilometrů od Atén a vyžádal si evakuaci jedné menší obce. Mimo kontrolu hasičů je požár u města Delfi ve středním Řecku.

Atény Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár, který vypukl na předměstí Atén

Požár, který vypukl na předměstí Atén | Foto: Konstantinos Zilos | Zdroj: Reuters

Hasiči za posledních 24 hodin zaznamenali vznik 52 lesních požárů, uvedl jejich mluvčí. Ve velké části země, a to včetně regionu kolem Atén, zůstává velmi vysoké riziko vzniku požárů kvůli vysokým teplotám a silnému větru. Do boje s ohněm v pondělí řečtí hasiči nasadili také letadla a helikoptéry.

Na většině území Česka hrozí kvůli suchu požáry. Teploty místy přesáhnou 30 stupňů Celsia

Číst článek

S rozsáhlým požárem u města Dilesi v pondělí bojovalo na 100 hasičů a čtyři letadla. Část obyvatel byla kvůli tomu evakuovaná.

Podle večerních informací se ale požár podařilo dostat pod kontrolu. Večer pak vypukl požár u města Delfi, který donutil k odchodu například obyvatele jednoho místního kláštera. Zasahuje tam na 50 hasičů.

V loňském roce v Řecku shořelo na 120 000 hektarů lesů a porostů, což byla jedna z nejhorších dosavadních bilancí. Řecká vláda premiéra Kyriakose Mitsotakise pak čelila kritice za malou připravenost.

Letos by v Řecku mělo v létě působit na 250 hasičů ze šesti evropských zemí, kteří budou pomáhat řeckým kolegům. První jednotky z Bulharska a Rumunska o víkendu do Řecka dorazily.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme