V řeckých Athénách ráno vybuchla nastražená bomba

Před soudní budovou v centru řecké metropole Athény dnes ráno explodovala bomba. Díky včasnému telefonickému varování byla zóna vyklizena a nikdo nebyl zraněn. Výbuch ale poškodil několik automobilů a vyrazil okna v okolních domech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chrám | Foto: Martin Dorazín | Zdroj: Český rozhlas

„Anarchistická skupina, která před výbuchem varovala, reaguje tímto způsobem na soud svých členů, který se bude konat v Athénách 17. ledna 2011,“ vysvětluje spolupracovnice Českého rozhlasu v Řecku Andronika Čolasová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci v Athénách sleduje spolupracovnice Českého rozhlasu v Řecku Andronika Čolasová

Nejčastěji za útoky stojí různé extremistické a anarchistické skupiny. Například minulý měsíc anarchistická Konspirace ohňových buněk zaslala více než desítku balíčků s výbušninami hned několika ambasádám v Aténách. Mezi adresáty byli ale také francouzský prezident Nicolas Sarkozy, německá kancléřka Angela Merkelové či italský premiér Silvio Berlusconi.

V zemi poslední dobou sílí napětí kvůli těžké hospodářské situaci. Vláda začala kvůli obrovskému státnímu dluhu škrtat stání výdaje a zvyšovat daně. Lidem vadí hlavně snižování platů a narůstající nezaměstnanost. Vládní socialisté premiéra Papandrea ale stále zůstávají nejpopulárnější politickou stranou.

Ladislav Dvořák, Ondřej Houska, Lenka Rafaelová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme