V Římě se chystá blahořečení papeže Jana Pavla II.

Do Říma se sjíždějí poutníci z celého světa. V neděli tam začnou třídenní oslavy blahořečení předešlého papeže Jana Pavla II.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poutníci stojí před billboardem Jana Pavla II. ve Vatikánu. | Zdroj: Reuters

Řím je slavnostně vyzdobený. Ve všech ulicích v centru jsou vidět billboardy s fotografiemi Jana Pavla II., plakáty, citáty nejslavnějších vět, které Jan Pavel II. pronesl, v několika jazycích.

Řím se připravuje také bezpečnostně, aby nedošlo k žádným kolizím. Na každém kroku jsou vidět policisté, kteří velmi ochotně radí poutníkům, kterých začíná být ve Vatikánu opravdu hodně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj Českého rozhlasu Martin Dorazín mluví přímo z Říma o přípravách a blahořečení Jana Pavla II v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Poutníků z Polska, odkud Jan Pavel. II. pocházel, se původně očekával milion nebo i více, nyní se zdá, že jich bude méně, protože mnozí Poláci kvůli vysokým cenám – kvůli drahému benzínu a předraženému ubytování v Římě – odřekli svou účast přímo na beatifikaci a budou se účastnit slavností v samotném Polsku.

Přesto bude Poláků ve Vatikánu pravděpodobně nejvíce. Z dalších zemí přijede hodně Francouzů, očekává se jich na dvě stě tisíc.

K účasti na blahořečení nejsou potřeba žádné vstupenky, všechny třídenní slavnosti, které končí děkovnými mšemi v pondělí, jsou bezplatné, stejně jako je bezplatný vstup do vatikánských muzeí a do řady římských památek.

Martin Dorazín, Hanka Shánělová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme