V Římě se srazily dvě soupravy metra, zahynula jedna žena

Nejméně jednu oběť a víc než 200 zraněných si vyžádala srážka dvou vlakových souprav římského metra. Na místě stále operují záchranáři a lékaři. Příčiny kolize zatím nejsou známy. Úřady už ale vyvrátily spekulace o možném teroristickém útoku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči ve zničeném vagónu římského metra | Zdroj: ČTK

Bilance obětí kolize dvou vlaků metra není ještě definitivní. Kromě jedné mrtvé ženy dalších pět nebo šest lidí má velmi vážná zranění a je v přímém ohrožení života. V sedmi římských nemocnicích bylo ošetřeno na 150 lidí a přibližně 50 jich je hospitalizováno.

Příčiny neštěstí se vyšetřují. Nevylučuje se ani technický problém, ani lidská chyba. Řidič vlakové soupravy, která narazila do vlaku stojícího ve stanici Piazza Vittorio v centru města, byl vyslýchán v nemocnici.

Šokovaní lidé, kteří vyvázli s lehkým zraněním, vyprávějí o tom, co zažili.
"Byl jsem v posledním vagoně, v tom, do kterého narazil druhý vlak. Najednou jsem se ocitl mezi kusy plechu, sevřelo mi to nohy a lidi padali jeden na druhého. Bylo to hrozné."

"Byla jsem v posledním vagoně; vlak, co přijížděl za námi, asi nezabrzdil. Pak přišel náraz, tma, štiplavý kouř - a pak už si nic nepamatuji."

"Najednou jsem ucítil hrozný náraz a byla tma. Lidi popadali na zem, někdo ztratil při pádu brýle, někdo se zranil. Byl to chaos. Chvíli jsme nevěděli, co dělat, ale pak jsme otevřeli dveře, abychom mohli vyjít z vagonu."

Vědunka Lunardi, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme