V Římě začíná rusko-americké jednání o jaderném odzbrojení

Američtí a ruští vyjednavači se dnes sejdou v Římě. Na expertní úrovni zahájí pokus o otevření nové kapitoly ve vzájemných vztazích jednáním o snížení jaderného arsenálu obou zemí. Nová dohoda má nahradit smlouvu START 1, jejíž platnost vyprší koncem roku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řím, Itálie

Řím, Itálie | Foto: David Vávra

Washington chce zlepšit vztahy s Moskvou. Americký prezident Barack Obama to dal najevo po londýnské schůzce se svým ruským protějškem Dmitrijem Medveděvem začátkem dubna.

Mluvil o naději, kterou posílila konstruktivní debata se šéfem Kremlu. Konkrétně zmínil snížení jaderných arzenálů obou zemí jako jeden z hlavních úkolů, kterých bych chtěl dosáhnout.

Dnešní římská schůzka na expertní úrovni je prvním krokem, jak toho dosáhnout. Očekávají se tvrdá jednání, která by měla přinést první výsledky před červencovou první návštěvou Baracka Obamy v Moskvě.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme