V římském metru byla nalezena bomba

Ve stanici Rebibbia římského metra nalezl zaměstnanec dopravního podniku batoh s výbušninou. Italští policisté oblast uzavřeli, lidé byli evakuováni. Bombu se nakonec podařilo pyrotechnikům zneškodnit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řím

Řím | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podomácku vyrobenou bombu objevil v jednom z vagonů řidič římského metra. Stalo se tak na konečné stanici metra. Řidič metra nalezl nálož při kontrole vagónů po ukončení jízdy a přesouvání na opačnou kolej. Uviděl pod sedačkou igelitový sáček, uvnitř krabici s víkem, ze kterého trčeli jakési dráty, jak svůj nález popisoval.

Nálož byla zneškodněna a podle pyrotechniků se jednalo o dvě trubice naplněné výbušninou, napojené na anténu mobilu. Podle mluvčího italských karabiniérů ale bomba nemohla explodovat, protože chyběl detonátor.

První vyšetřovací verze italské policie údajně mluví o tom, že bombu mohl nastražit některý ze studentů, který protestuje proti úsporným opatřením vlády Silvia Berlusconiho.

Vědunka Lunardi, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme