V Riu dozněla karnevalová samba

V brazilském Riu de Janeiru definitivně skončil letošní karneval. Na slavném sambodromu v centru města mohli diváci sledovat defilé vítězů soutěže o nejlepší školy samby. Dozvuky karnevalového veselí přímo v Rio de Janeiru zaznamenal Pavel Novák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rio de Janeiro | Foto: Pavel Trčala

Po oficiálním závěru karnevalu o Popeleční středě ožil 900 metrů dlouhý sambodrom znovu, když po něm projely alegorické vozy a prošli tanečníci sedmi nejlepších škol samby. Porota je vybrala ze 14 účastníků letošní soutěže.

V Rio de Janeiru ovšem působí několik desítek podobných škol. Jak říká Ondřej Kavan, který už několik let v Rio de Janeriu žije, důvodem víkendového defilé šampionů v centru města je stále rostoucí zájem diváků o přehlídky samby.

"Takže se vlastně před pár lety zavedla taková tradice, že těch 7 nejlepších ještě jednou projde sambodromem a je ještě jedna velká fiesta."

Na další barvité veselí si musejí brazilci počkat až do příštího konce masopustu. Letos se na karneval do Ria vydalo ze zahraničí 135.000 turistů.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme