V Riu někdo zaútočil na autobus s novináři. Jeden cestující byl lehce zraněn

Nejméně jeden člověk byl zraněný při útoku na oficiální olympijský autobus v Riu de Janeiru. Někteří novináři ze zasaženého vozidla tvrdili, že šlo o střely, jiní vypověděli, že to byly kameny. Tuto verzi podpořili i přivolaní policisté. Další autobusy pak doprovázely policejní hlídky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při útoku na autobus s novináři nebyl nikdo vážně zraněn | Foto: Reuters

Neznámí pachatelé v Riu zaútočili na autobus s novináři, kteří zrovna přejížděli z basketbalové arény v Deodoru do olympijské vesnice v části Barra da Tijuca.

Žádný z pasažérů nebyl vážně zraněn, jednoho cestujícího, tureckého dobrovolníka, ale lehce pořezaly střepy z rozbitých oken. Původně se hovořilo o třech zraněných.

„Nevíme, jestli došlo k výstřelům, nebo zda pachatelé útočili kameny. Policejní vyšetřování stále probíhá,“ sdělil Mario Andrade, tiskový mluvčí her.

Cestující novináři údajně slyšeli střelbu. „Něco zasáhlo boční okna autobusu a na dvou místech zůstaly stopy, které vypadají jako po střelbě,“ řekl David Davies z britské zpravodajské agentury Press Association pro AP.

Brazilský žurnalista z agentury Globo, který byl rovněž mezi pasažéry, ale spekulace o střelbě odmítl s tím, že útočníci házeli na autobus kameny. Tuto verzi podpořila i přivolaná policie, která pak autobus doprovodila do olympijského parku.

Kdo a proč útočil, zatím není jasné. Organizační výbor her požaduje vyšetření incidentu.

Házení kamení na autobusy či vlaky je forma protestu některých lidí z chudších čtvrtí buď proti politice, nebo nějaké křivdě. Mohlo jít také o protest proti autobusovému koridoru, kvůli jehož stavbě radnice vystěhovala asi 900 rodin.

David Koubek, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme