V Riu někdo zaútočil na autobus s novináři. Jeden cestující byl lehce zraněn

Nejméně jeden člověk byl zraněný při útoku na oficiální olympijský autobus v Riu de Janeiru. Někteří novináři ze zasaženého vozidla tvrdili, že šlo o střely, jiní vypověděli, že to byly kameny. Tuto verzi podpořili i přivolaní policisté. Další autobusy pak doprovázely policejní hlídky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při útoku na autobus s novináři nebyl nikdo vážně zraněn

Při útoku na autobus s novináři nebyl nikdo vážně zraněn | Zdroj: Reuters

Neznámí pachatelé v Riu zaútočili na autobus s novináři, kteří zrovna přejížděli z basketbalové arény v Deodoru do olympijské vesnice v části Barra da Tijuca.

Žádný z pasažérů nebyl vážně zraněn, jednoho cestujícího, tureckého dobrovolníka, ale lehce pořezaly střepy z rozbitých oken. Původně se hovořilo o třech zraněných.

„Nevíme, jestli došlo k výstřelům, nebo zda pachatelé útočili kameny. Policejní vyšetřování stále probíhá,“ sdělil Mario Andrade, tiskový mluvčí her.

Cestující novináři údajně slyšeli střelbu. „Něco zasáhlo boční okna autobusu a na dvou místech zůstaly stopy, které vypadají jako po střelbě,“ řekl David Davies z britské zpravodajské agentury Press Association pro AP.

Brazilský žurnalista z agentury Globo, který byl rovněž mezi pasažéry, ale spekulace o střelbě odmítl s tím, že útočníci házeli na autobus kameny. Tuto verzi podpořila i přivolaná policie, která pak autobus doprovodila do olympijského parku.

Kdo a proč útočil, zatím není jasné. Organizační výbor her požaduje vyšetření incidentu.

Házení kamení na autobusy či vlaky je forma protestu některých lidí z chudších čtvrtí buď proti politice, nebo nějaké křivdě. Mohlo jít také o protest proti autobusovému koridoru, kvůli jehož stavbě radnice vystěhovala asi 900 rodin.

David Koubek, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme