V Rostově na Donu lehlo popelem přes 80 obytných domů. Spekuluje se o úmyslu developera

Při požáru v centru jihoruského Rostova na Donu bylo v pondělí zničeno 100 budov, z toho více než 80 obytných domů. Místní úřady kvůli ohni vyhlásily v celé Rostovské oblasti výjimečný stav, informovala agentura TASS. Při požáru se zranilo 45 lidí, z nichž sedm bylo hospitalizováno. Bezpečnostní složky evakuovaly více než 650 osob, v zasažené čtvrti nefunguje elektrický proud a byly přerušeny dodávky plynu.

Rostov na Donu Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při požáru v centru jihoruského Rostova na Donu bylo v pondělí zničeno 100 budov, z toho více než 80 obytných domů

Při požáru v centru jihoruského Rostova na Donu bylo v pondělí zničeno 100 budov, z toho více než 80 obytných domů | Foto: Maxim Shemetov | Zdroj: Reuters

Oheň se rozšířil na plochu až 10 000 metrů čtverečních a plameny s pomocí více než 200 kusů hasičské techniky hasilo zhruba 1200 hasičů. Na místě zasahovalo i sedm vrtulníků ministerstva pro mimořádné situace a ministerstva obrany. Záchranářům práci ztěžoval především vítr o rychlosti více než 70 kilometrů za hodinu.

Podle policie požár pravděpodobně způsobil zkrat domácího spotřebiče v opuštěném domě. Ruská verze zpravodajského serveru BBC však informovala o možném úmyslném založení ohně.

Při požáru v centru jihoruského Rostova na Donu bylo v pondělí zničeno 100 budov, z toho více než 80 obytných domů | Zdroj: ČTK

Zasaženou čtvrť už začátkem srpna postihla série požárů, které někteří místní obyvatelé dávali do souvislosti se zájmem jisté developerské firmy o lukrativní pozemky v této části města.

Domy, ve kterých hořelo dnes, se nacházejí v historickém centru Rostova, kde některé ulice nemají ani asfaltový povrch a kde chybí i kanalizace. Jedna z obyvatelek čtvrtě přitom uvedla, že na začátku srpna jí představitelé neznámé developerské firmy nabízeli za její dům a pozemek 2,4 milionu rublů (zhruba 900 tisíc korun). Když prodej odmítla, zástupci firmy jí vyhrožovali, že dům zapálí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme