V ruské armádě stoupá kriminalita mezi důstojníky

Ruská armáda se potýká s rozsáhlou kriminalitou mezi důstojníky. Připustila to vojenská prokuratura s tím, že v první polovině letošního roku narostl počet přestupků o celou čtvrtinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Voják - ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Úroveň kriminality mezi vyššími šaržemi je nejvyšší za posledních deset let, třetina všech případů je přitom spojena s korupcí.

Hlavními problémy jsou podle ruské vojenské prokuratury zpronevěra armádního majetku, rozkrádání financí vyčleněných na nové zbraně a dotací na bydlení. Vůbec největší korupce pak vládne mezi důstojníky, kteří pracují v odvodových odděleních. Jenom lékaři si během jedné odvodové sezóny vzali úplatky za 10 miliónů rublů.

Kriminalita, která zasahuje pozemní síly i námořnictvo, přijde ruskou státní kasu na stovky miliónů rublů ročně. Ruská armáda se dlouhodobě potýká s hlubokými problémy, které by měla pomoci vyřešit ohlášená radikální reforma. V jejím rámci by se měl počet důstojníků snížit o polovinu.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme