V Rusku dneškem končí všechna kasina a herní automaty

Rusko se loučí s herním průmyslem. Dnes začíná platit zákon, který přísně reguluje provozovaní hazardní her. Na jeho základě musela zavřít všechna kasina i sály s herními automaty. Nové podniky mohou firmy zakládat pouze ve čtyřech speciálních zónách mimo největší ruská města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ruleta | Foto: Věra Luptáková

Nejbližší ze čtyř nově vyčleněných oblastí pro hazardní hry leží tisíc kilometrů od Moskvy, nejvzdálenější až na Dálném Východě u hranic se Severní Koreou. Ani v jedné z nich ale zatím nefunguje patřičná infrastruktura.

Očekává se, že o práci přijdou ze dne na den desetitisíce lidí zaměstnaných v herním průmyslu - nejvíce z nich v Moskvě a Petrohradu.

Zákon podepsal v roce 2006 ještě tehdejší prezident Vladimir Putin ve snaze regulovat odvětví, jehož rozvoj v 90. letech provázela řada excesů. Za hlavní důvody striktní kontroly kasin a heren tehdy označil rostoucí problémy Rusů s gamblerstvím.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme