V Rusku dneškem končí všechna kasina a herní automaty

Rusko se loučí s herním průmyslem. Dnes začíná platit zákon, který přísně reguluje provozovaní hazardní her. Na jeho základě musela zavřít všechna kasina i sály s herními automaty. Nové podniky mohou firmy zakládat pouze ve čtyřech speciálních zónách mimo největší ruská města.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ruleta

ruleta | Foto: Věra Luptáková | Zdroj: Český rozhlas

Nejbližší ze čtyř nově vyčleněných oblastí pro hazardní hry leží tisíc kilometrů od Moskvy, nejvzdálenější až na Dálném Východě u hranic se Severní Koreou. Ani v jedné z nich ale zatím nefunguje patřičná infrastruktura.

Očekává se, že o práci přijdou ze dne na den desetitisíce lidí zaměstnaných v herním průmyslu - nejvíce z nich v Moskvě a Petrohradu.

Zákon podepsal v roce 2006 ještě tehdejší prezident Vladimir Putin ve snaze regulovat odvětví, jehož rozvoj v 90. letech provázela řada excesů. Za hlavní důvody striktní kontroly kasin a heren tehdy označil rostoucí problémy Rusů s gamblerstvím.

Milan Kopp, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme