V Rusku došlo k dalšímu brutálnímu útoku na novináře

Mezinárodní organizace Reportéři bez hranic ostře odsoudila útok na dalšího ruského novináře, který kritizoval kroky místních úřadů. Šéfredaktor listu "Chimkinskaja pravda" Michajl Beketov leží po útoku neznámých násilníků v kritickém stavu v nemocnici. Na další případ násilného napadení žurnalisty aktivisté upozornili ve stejný den, kdy v Moskvě po dvou letech začal proces, který má objasnit vraždu investigativní reportérky Anny Politkovské.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo organizace reportéři bez hranic

Logo organizace reportéři bez hranic | Foto: internet

Organizace Reportéři bez hranic je podle svého prohlášení dalším útokem na ruského novináře 'šokována a zděšena'. Michajl Beketov, který ve svých článcích kritizoval úřady moskevského příměstí Chimki, leží v kómatu v nemocnici.

Neznámí útočníci ho 13. listopadu těžce zranili, lékaři novináři museli amputovat nohu. Jeho kolegové podle svých slov nepochybují o tom, že se stal terčem napadení právě kvůli svým kritickým článkům. Zároveň připomněli, že se tak nestalo poprvé.

Případ je podle organizace Reportéři bez hranic o to víc pobuřující, že útočníci vyhrožovali dokonce i nemocnici, která novináře přijala. Michajl Beketov ve svých článcích kritizoval úřady za stavební aktivity, kterým musejí ustupovat i cenné zalesněné plochy v moskevském příměstí.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme