V Rusku pokračují protesty proti zvyšování cel na dovoz aut

Ruská policie na Dálném východě znovu násilně rozehnala protestní akce proti zvyšování dovozních cel na dovoz automobilů ze zahraničí. Do ulic Vladivostoku a dalších měst na východě Ruska vyšlo několik tisíc lidí. Na dvě stovky demonstrantů policie zadržela, tvrdě zakročila také proti novinářům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

účastníci demonstrace ve Vladivostoku | Zdroj: ČTK

Ruské pořádkové síly nasadily ve Vladivostoku proti poklidné demonstraci zhruba tisíce lidí speciální zásahové jednotky až z Moskvy. Ty podle svědků proti účastníkům mítinku tvrdě zasáhly, mnoho lidí bylo zbito, terčem policejního násilí a zatýkání se stali i ruští a japonští novináři.

Obyvatelé ruského Dálného východu se obávají, že ohlášená opatření premiéra Putina, která mají pomoci domácím automobilkám stiženým ekonomickou krizí, se mohou negativně podepsat na jejich životní úrovni.

Na východě Ruska pochází na 90 procent aut z Japonska, v dovozu, prodeji a servisu pracuje na dvě stě tisíc lidí. Premiér Putin už v pátek ale ohlásil, že své rozhodnutí měnit nebude. Nespokojení automobilisté protestovali i v dalších ruských městech, kromě dálného východu i v Moskvě a Kaliningradu.

Přečtěte si také:
Demonstraci proti Putinově ekonomické politice ve Vladivostoku rozehnala policie

Lenka Kabrhelová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme