V Rusku pokračují represívní akce namířené proti gruzínské komunitě

V Moskvě a jiných městech už několik dní policie prověřuje legálnost pobytu lidí z Gruzie na území Ruské federace a kontroluje jejich podnikání. Pokračují také akce na tržištích a v zábavních centrech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Marek Dlouhý

Protigruzínské represe se dotkly i dvou v Rusku uznávaných umělců - spisovatele Grigorije Čchartišviliho, který používá pseudonym Boris Akunin, a sochaře Zuraba Cereteliho. O spisovatele se začal zajímat daňový úřad, k sochaři zamířili zástupci kontrolního úřadu.

Oba umělci jsou přesvědčeni, že prověrky jsou spojené s protigruzínskými akcemi. Podle úřadů však nemají nacionální podtext, ale spadají pod plánované kontroly, o kterých bylo rozhodnuto už loni.

Rusko přitvrdilo kroky vůči Gruzii po zadržení čtyř ruských vojenských důstojníků, které Tbilisi obvinilo ze špionáže. Rusko tento týden přerušilo dopravní a poštovní spojení se zakavkazskou republikou a deportovalo více než 130 Gruzínů.

Eva Odstrčilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme