V Rusku se šíří spekulace o zdraví prezidenta Putina. Problémy potvrdil i jeho mluvčí

Mluvčí ruského prezidenta přiznal, že Vladimir Putin trpí zdravotními problémy. Šéf Kremlu se podle něj potýká s následky ‚starého zranění‘. Spekulace ruských médií o zdravotním stavu hlavy státu rozdmýchaly náhlé změny v jeho programu včetně posunutých zahraničních cest.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský prezident Vladimir Putin údajně trpí zdravotními problémy | Zdroj: Reuters

Prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov odmítl spojitost mezi rušením oficiálních zahraničních návštěv Vladimira Putina a zhoršením jeho zdravotního stavu.

Připustil ale, že prezident, který se pyšní svým sportovním založením, trpí starým zraněním a ‚lehkým natažením svalu‘.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zranění ruského prezidenta Vladimira Putina informovala moskevská zpravodajka Lenka Kabrhelová

Debata o zdraví hlavy státu se v ruských médiích rozpředla poté, co se Vladimir Putin objevil na zářijovém summitu APEC ve Vladivostoku a lehce napadal na jednu nohu. Během jednání seděl viditelně tak, že se opíral o pravý loket a měl na něm celou váhu.

Jak píše dnešní vydání deníku Vědomosti, staré zranění si prezident měl oživit během kontroverzního letu na rogalu v čele hejna jeřábů.

O tom, že Vladimir Putin trpí bolestmi zad, psala s odvoláním na vládní zdroje i agentura Reuters. Podle ní měla prezidenta čekat dokonce operace.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme