V Rusku začal platit přísný pivní zákon

Odedneška začíná v Rusku platit takzvaný pivní zákon. Ten zakazuje prodej a pití piva například na veřejných místech. Protože jde ale o zcela revoluční zásah do běžného života Rusů, bude se na dodržování zákona dohlížet přísněji až od května. Pivo je v Rusku nejoblíbenějším alkoholickým nápojem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mladý muž pije pivo | Foto: Jan Rosenauer

Počínaje dneškem je v Rusku zakázáno prodávat a pít pivo v dětských, vzdělávacích a nemocničních zařízeních. Ale také ve všech druzích hromadné dopravy a v prostorách sportovních a kulturních budov. Navíc se pivo nesmí prodávat osobám mladším osmnácti let, což bylo doposud možné.

Ruské orgány jsou ale tak k zásadní změně zatím ještě shovívavé. Například v Moskvě bude speciální městská komise na prodej a pití piva na zakázaných místech dohlížet až od 8. května, tedy den před oslavou 60. výročí konce druhé světové války.

Experti už před časem potvrdili, že tímto zákonem přijdou pivovary až o jednu a půl miliardy dolarů ročně, protože stánkový prodej na ulici představuje až třicet procent celkového prodeje piva v Rusku. Ročně každý Rus vypije až padesát litrů piva.

Petr Vavrouška, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme