V Rusku začínají tuhé mrazy

Moskvu a další místa evropské části Ruské federace čeká prudké ochlazení a také ojedinělý růst atmosférického tlaku. Obyvatelstvo ruského hlavního města a Petrohradu varují před následky takových změn počasí nejen dopravní policisté, ale i lékaři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: All-moscow.ru

Už během dne rychle klesá teplota vzduchu z přibližně pěti stupňů nad nulou až k předpokládaným nočním téměř deseti stupňům mrazu. Zítra bude pokles pokračovat a v sobotu už má být v Moskvě až -18, zatímco v Petrohradu dokonce téměř 30 stupňů mrazu. Zlom počasí děsí dopravní policisty, protože má být provázen nejen silným větrem, ale i mrznoucím deštěm.

Obyvatele Moskvy, centrální oblasti i Petrohradu pak varují lékaři před ojedinělým růstem atmosférického tlaku, který se prý podobně chová každých 5-10 let a naposledy byl zaznamenán v roce 1996. Extrémní výkyv se může projevit na zdraví lidí s potížemi s tlakem ale také u lidí zcela zdravých, upozorňují ruští lékaři.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme