V Rusku začínají tuhé mrazy

Moskvu a další místa evropské části Ruské federace čeká prudké ochlazení a také ojedinělý růst atmosférického tlaku. Obyvatelstvo ruského hlavního města a Petrohradu varují před následky takových změn počasí nejen dopravní policisté, ale i lékaři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: All-moscow.ru

Už během dne rychle klesá teplota vzduchu z přibližně pěti stupňů nad nulou až k předpokládaným nočním téměř deseti stupňům mrazu. Zítra bude pokles pokračovat a v sobotu už má být v Moskvě až -18, zatímco v Petrohradu dokonce téměř 30 stupňů mrazu. Zlom počasí děsí dopravní policisty, protože má být provázen nejen silným větrem, ale i mrznoucím deštěm.

Obyvatele Moskvy, centrální oblasti i Petrohradu pak varují lékaři před ojedinělým růstem atmosférického tlaku, který se prý podobně chová každých 5-10 let a naposledy byl zaznamenán v roce 1996. Extrémní výkyv se může projevit na zdraví lidí s potížemi s tlakem ale také u lidí zcela zdravých, upozorňují ruští lékaři.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme