V Rusku zadrženo několik demonstrantů

V Moskvě bylo dnes policií zadrženo několik členů ruské liberální strany Jabloko. Stalo se tak poté, co na nepovoleném mítinku protestovali u budovy parlamentu proti návrhu zákona, který výrazně omezuje právo na demonstrace v Rusku. Návrh dokumentu dolní komora mezi tím v prvním čtení přijala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Místopředseda strany Jabloko, která je opoziční vůči vládě, Sergej Mitrochin a několik dalších aktivistů skončili na policii poté, co u budovy Státní dumy vyjadřovali nesouhlas s návrhem zákona na omezení práva demonstrací a protesty ruských občanů.

Několik desítek demonstrantů na shromáždění nepovoleném policií prezentovalo hesla "Jsme proti policejnímu státu", "Požadujeme svobodu shromažďování" anebo "Ústavu ubráníme" a přitom tvrdili, že nový zákon výrazně omezí právo občanů vyjádřit svůj názor nebo kritiku.

Státní duma ale na protesty nedbala a návrh dokumentu v prvním čtení přijala. Zákon zakazuje pořádat demonstrace nejen u strategických objektů, ale také v blízkosti rezidencí prezidenta, federálních ale i místních orgánů moci.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme