V Rusku zahájí vysílání propagandistický kanál

Rusko bude mít propagandistický satelitní zpravodajský kanál v angličtině. Dnes to potvrdil šéf federální agentury pro tisk a média Michail Seslavinskyj. Stanice "Rusko dnes" neboli Russia today by měla začít vysílat ještě letos a jejím cílem je zlepšit obraz Ruska v zahraničí. Jedněmi z autorů tohoto projektu jsou také mluvčí a poradce prezidenta Vladimíra Putina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimir Putin | Foto: AFP

Zakladatelem čtyřiadvacetihodinového informačního kanálu je státní zpravodajská agentura Ria novosti. Ta také bude společně se soukromými zdroji stanici finančně podporovat, a na rozjezd už sehnala třicet miliónů dolarů. Sedmdesát procent vysílání bude patřit zahraničnímu zpravodajství.

Šéfredaktorem projektu je šestadvacetiletá novinářka Margarita Simonjanová, která byla doposud takzvanou kremelskou zpravodajkou televize Rasija. Jak dnes prohlásila, chce, aby bylo ve světě o Rusku více slyšet a vidět a že zahraniční média ne vždy adekvátně informují o událostech v Rusku.

Mediální experti však už teď tvrdí, že nový kanál bude podléhat tvrdé cenzuře Kremlu, a s objektivitou nebude mít nic společného. Stanici Russia today si budou moci lidé naladit přes satelit v Rusku, v bývalých sovětských republikách, Evropě a také ve Spojených státech.

Petr Vavrouška, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme