V Rusku zahynuli v tlačenici na diskotéce čtyři mladí lidé

Čtyři mladí lidé zahynuli v noci na dnešek v tlačenici na diskotéce v malém městě Pervouralsk na ruském Uralu. Dalších osm osob bylo podle ruských médií zraněno. Příčiny neštěstí vyšetřuje policie, podle které tragédii zřejmě zavinili organizátoři, kteří vyhlásili bezplatný vstup pro ty, kdo se do sálu dostanou do třiceti minut od otevření dveří.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Disco - ilustrační foto

Disco - ilustrační foto | Foto: Archiv

Čtyři mladí lidé zaplatili podle ruských úřadů životem za to, že na diskotéku ve městě Pervouralsk ve Sverdlovské oblasti na Urale přišlo mnohem víc lidí, než se čekalo. Tlačenice u vchodu do zábavního centra Kapella vznikla poté, co organizátoři ohlásili, že návštěvníci, kteří přijdou během první půl hodiny, budou mít vstup zdarma.

Podle ruských médií jsou mezi oběťmi třicetiletý muž a tři teprve patnáctileté dívky. Dalších osm lidí skončilo s vážnými zraněními v nemocnici. Úřady proto nevylučují, že počet obětí může ještě stoupnout. Policie nyní neštěstí vyšetřuje jako trestný čin zavinění úmrtí z nedbalosti. Zodpovědným osobám hrozí až deset let vězení.

Přečtěte si také o českých diskotékách:
Kladenská policie v noci zadržela 26 opilých dětí
Policisté odhalili na diskotéce 40 podnapilých mladistvých
Cesta autem z diskotéky skončila tragicky
Incident na diskotéce skončil smrtí hosta
Na mostecké diskotéce se střílelo

Lenka Kabrhelová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme