V Rusku zastřelen šéfredaktor

Rusko šokovala vražda šéfredaktora tamní verze časopisu Forbes Pavla Chlebnikova, který byl zastřelen v noci v Moskvě. Prokuratura nyní vyšetřuje, zda šlo o vraždu na objednávku. Podle policejních zdrojů na Chlebnikova v okamžiku, když vycházel z moskevské redakce, stříleli z pistolí dva muži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

střelba z pistole | Foto: Ondřej Kalášek

Neznámí útočníci zavraždili šéfredaktora ruské verze amerického časopisu Forbes Pavla Klebnikova. Nejméně čtyři střely ho zasáhly v okamžiku, kdy vycházel z moskevské redakce. V Moskvě na ulici před budovou redakce v noci zastřelili šéfredaktora ruského vydání amerického měsíčníku Forbes. Podle a policie šlo o nájemné vrahy.

41letý Rusoameričan Pavol Chlebnikov, začal v květnu vydávat ruskou verzi Forbes. V červnovém čísle zveřejnil první, na ruské poměry nezvykle podrobný a jmenný přehled ruských miliardářů a milionářů a jejich majetku. Tvrdil, že v Moskvě žije nejvíc miliardářů na světě. Podle něho je nejbohatším Rusem bývalý šéf ropné společnosti Jukos Michail Chodorkovskij, který je nyní ve vazbě.

Absolvent kalifornské a londýnské univerzity pracoval pro Forbes od roku 1989. Byl autorem knihy Kremelský kmotr Boris Berezovskij nebo Dějiny rabování Ruska.

Markéta Kaclová, Mária Mikušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme