V Salzburgu výstava českého kubismu

V rakouském Salzburgu byla dnes v poledne slavnostně zahájena výstava českého kubismu. Vernisáže se zůčastnil předseda parlamentu ČR Václav Klaus, ministr kultury Pavel Dostál, představitelé spolkových zemí Salzburg a a Vídeň a také zástupci českého velvyslanectví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sál Rupertina - moderní galerie Spolkové země Salzburg praskal při vernisáži ve švech. O výstavu děl prezentujících český kubismus v letech 1912-1916 je tu mimořáný zájem. Všichni řečníci představitelé České republiky i Rakouska ocenili nejen krásnou sbírku výběr 120 obrazů, grafik, koláží a skulptur českých umělců. Všichni také zdůrazňovali důležitost vzájemné spolupráce obou zemí. Václav Klaus si posteskl, že v současné době se nesprávně prezentují česko-rakouské vztahy pouze jako spor o Temelín a Benešovy dekrety. Právě dnes otevřená výstava děl z období českého kubismu je dokladem dobrých vztahů obou zemí na poli kultury.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme