V Salzburgu výstava českého kubismu

V rakouském Salzburgu byla dnes v poledne slavnostně zahájena výstava českého kubismu. Vernisáže se zůčastnil předseda parlamentu ČR Václav Klaus, ministr kultury Pavel Dostál, představitelé spolkových zemí Salzburg a a Vídeň a také zástupci českého velvyslanectví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sál Rupertina - moderní galerie Spolkové země Salzburg praskal při vernisáži ve švech. O výstavu děl prezentujících český kubismus v letech 1912-1916 je tu mimořáný zájem. Všichni řečníci představitelé České republiky i Rakouska ocenili nejen krásnou sbírku výběr 120 obrazů, grafik, koláží a skulptur českých umělců. Všichni také zdůrazňovali důležitost vzájemné spolupráce obou zemí. Václav Klaus si posteskl, že v současné době se nesprávně prezentují česko-rakouské vztahy pouze jako spor o Temelín a Benešovy dekrety. Právě dnes otevřená výstava děl z období českého kubismu je dokladem dobrých vztahů obou zemí na poli kultury.

Markéta Kaclová, Marie Woodhamsová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme