V San Francisku zavřeli ruský konzulát. Moskva hrozí Washingtonu tvrdou reakcí

Ruský generální konzulát v San Francisku je od pátku zavřený. Moskvu o to požádal Washington, aby vyrovnal počet ruských konzulátů ve Spojených státech a amerických v Rusku na tři z každé strany. Označil to taky jako odvetu za nucené snížení počtu amerických diplomatů v Rusku. Tamní ministr zahraničí upozornil, že nepřátelské kroky nezůstanou bez tvrdé reakce.

Moskva / San Francisco / Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský konzulát v San Franciscu zavřel 1. září. | Zdroj: Reuters

Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov připomněl, že Rusko nabízelo Spojeným státům otevření dalšího úřadu tak, aby obě mocnosti měly po čtyřech konzulátech. Washington to ale nepovažoval za potřebné.

Lavrov dodal, že Rusko nevyhledává spory se Spojenými státy, ale partnerské a přátelské vztahy. „K tangu jsou potřeba dva, ale Spojené státy tančí breakdance,“ řekl.

Podle jeho názoru je nová americká administrativa ve vleku protiruských opatření přijatých minulým prezidentem Barackem Obamou, který chtěl svému nástupci Donaldu Trumpovi zkomplikovat cestu k usmíření s Ruskem.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme