V Severní Koreji mají už v novinách i reklamu

V severokorejských novinách se poprvé v historii země objevila reklama. Reklamu začaly umisťovat na své stránky vládou kontrolované Pchjongjanské listy. Komunistická KLDR až donedávna jakékoliv komerční inzeráty v novinách zakazovala, protože je považovala za symbol kapitalismu, teď po zahájení ekonomických reforem svůj názor ale změnila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

noviny

noviny | Foto: Jan Rosenauer

V Pchjongjanských listech se denně objevují reklamy velkých podniků, obchodů i konkrétních výrobků. Severokorejci se tak poprvé v životě při rozhodování co koupit mohou nechat ovlivnit novinovou reklamou. Inzerenti za reklamy neplatí, noviny je zveřejňují zcela zdarma.

Reklama je v Severní Koreji na samotném počátku a vláda zatím povolila umisťovat komerční inzeráty pouze v jedněch novinách. Odborníci tvrdí, že podle toho, jaký bude mít reklama úspěch nebo neúspěch, se pak vláda rozhodne, jestli povolí reklamu i dalším novinám nebo ji znovu zakáže.

Markéta Kaclová, Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme