V Severní Koreji mají už v novinách i reklamu

V severokorejských novinách se poprvé v historii země objevila reklama. Reklamu začaly umisťovat na své stránky vládou kontrolované Pchjongjanské listy. Komunistická KLDR až donedávna jakékoliv komerční inzeráty v novinách zakazovala, protože je považovala za symbol kapitalismu, teď po zahájení ekonomických reforem svůj názor ale změnila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

noviny | Foto: Jan Rosenauer

V Pchjongjanských listech se denně objevují reklamy velkých podniků, obchodů i konkrétních výrobků. Severokorejci se tak poprvé v životě při rozhodování co koupit mohou nechat ovlivnit novinovou reklamou. Inzerenti za reklamy neplatí, noviny je zveřejňují zcela zdarma.

Reklama je v Severní Koreji na samotném počátku a vláda zatím povolila umisťovat komerční inzeráty pouze v jedněch novinách. Odborníci tvrdí, že podle toho, jaký bude mít reklama úspěch nebo neúspěch, se pak vláda rozhodne, jestli povolí reklamu i dalším novinám nebo ji znovu zakáže.

Markéta Kaclová, Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme