V Severním Irsku eskaluje sektářské násilí. V Belfastu neznámí útočníci postřelili policistu

Neznámí pachatelé postřelili v severoirském Belfastu policistu. Útočníci vystřelili několik ran z jedoucího auta a zasáhli strážce zákona do ruky. Do Severního Irska se v posledním době začaly pomalu vracet násilnosti mezi tamními katolíky a protestanty. Podle severoirské policie byl zadržen 36letý muž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská policie, policejní auto, vůz, Velká Británie, policie ve Velké Británii (ilustrační foto)

Britská policie, policejní auto, vůz, Velká Británie, policie ve Velké Británii (ilustrační foto) | Foto: Anna Jadrná | Zdroj: Český rozhlas

Úřady označily poslední incident za pokus o vraždu a teroristický čin. Deník Guardian napsal, že podezření padá na odštěpenecké bojůvky irských republikánů. Ke střelbě došlo nedaleko místa, kde se loni členové „Nové IRA" pokusili podomácky vyrobenou raketou zabít několik policistů.

Severní Irsko zažívá těžkou politickou krizi, která vyvrcholila rozpadem vlády. Země taky čelí nejistotě ohledně dopadů brexitu. Množí se hlasy, že odchod Británie z EU přímo ohrožuje existenci Velkopáteční mírové dohody z roku 1998.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme