V Severním Irsku je bez vody stále 36 tisíc domácností

Krize kolem nedostatku vody v Severním Irsku pokračuje. Bez vody jsou stále tisíce domácností postižené popraskaným potrubím vodovodního řadu. Lidé nadále vytvářejí fronty u nouzových cisteren a výdejen vody v lahvích. Kritika vodárenské společnosti, která je státním monopolem, pokračuje ze všech stran.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodovodní kohoutek

Vodovodní kohoutek | Foto: Fotobanka stock.xchng, Lance Hancock

Bez vody je stále na 36 tisíc severoirských domácností v téměř 80 městech a vesnicích, kde popraskalo potrubí za oblevy po třeskutých mrazech. Mnozí viděli vodu ve vlastním vodovodu naposledy před Vánocemi.

Státní vodárenská společnost Northern Ireland Water hlásí, že bezprecedentní počet míst, kde z prasklého potrubí uniká voda, má za následek velký tlak na její provozní systém.

Občané čekají v dlouhých frontách na vodu, kterou dostávají v lahvích nebo z cisteren do nádob, které si musejí přinést.

S nejtvrdší kritikou státního vodárenského koncernu přišel vicepremiér provincie Martin McGuinness. Odsoudil skutečnost, že lidé nedostávají dost informací o dodávkách vody a slíbil, že bude bedlivě sledovat, zda se státní vodárenský monopol v příštích dnech polepší.

Dnes má mimořádnou schůzi severoirská exekutiva a někteří pozorovatelé očekávají, že budou padat hlavy.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme