V Seville vybouchla bomba

Španělská policie objevila už pátou nálož za poslední dva dny. Výbušnina byla nastražena v severním pobřežním městě Santander. Její případná exploze by podle úřadů zničila řadu vozů zaparkovaných v okolí. Bombové atentáty posledních dní jsou připisovány baskické separatistické organizaci ETA. Výbuch nálože nastražené pod automobilem v severošpanělském městě Zaragoza zranil jednoho člověka. Zhruba patnáct minut před explozí upozornil španělské Sdružení pro bezpečnost silniční dopravy na hrozbu útoku anonym hovořící jménem separatistické organizace Baskicko a jeho svoboda - ETA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace v Seville | Foto: ČTK/AP

Automobil vyletěl do vzduchu na parkovišti u obchodního centra ve středu města. Španělský rozhlas sdělil, že zraněným je hlídač parkoviště. Včera, kdy v andaluském městě Sevilla začal summit Evropské unie, to byl už třetí útok, z něhož úřady podezírají organizaci ETA.

Dopoledne vybuchly v rozmezí několika hodin v andaluských letoviscích Fuengirola a Marbella dva automobily. První exploze zranila šest osob, mezi nimi několik turistů, a druhá způsobila jen hmotné škody. ETA, kterou Evropská unie řadí na seznam teroristických organizací, vede na severu Španělska a jihovýchodě Francie od 60. let boj za samostatný stát Basků.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme