V souvislosti s lodžskými anděly smrti bylo zatčeno 7 lidí

V aféře kolem obchodování s informacemi o zemřelých v polském městě Lodž bylo zatím zadrženo 7 lidí. Jsou mezi nimi pracovníci záchranné služby a pohřebních ústavů. Prokuratura navrhla vzít dva z nich do vazby. Případ se zatím vyšetřuje jen jako úplatkářství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchranáři | Foto: Jan Rosenauer
Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Novák o lodžské aféře

Pracovníci záchranné služby měli pohřebním ústavům prodávat informace o zemřelých pacientech. Nikdo ale ještě nebyl obviněn z úmyslného usmrcování nemocných. O urychlování úmrtí pacientů pracovníky záchranné služby v Lodži přinesla zprávu média, která aféru rozpoutala. Kontrola ministerstva zdravotnictví potvrdila, že sanitky v Lodži nadměrně používaly lék Pavulon, který způsobuje ochabnutí svalů a zástavu dýchání. Během roku bylo v lodžské záchrance spotřebováno 300 ampulí, zatím co jiná podobná zařízení v Polsku ročně použijí 1-2 ampule. Ministr zdravotnictví uvedl, že nejsou informace o obchodování s těly zemřelých v jiných střediscích v Polsku.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme