V. Špidla: Vyjednáme dobré podmínky pro členství v EU

Česká vláda je podle jejího předsedy Vladimíra Špidly přesvědčená, že se jí podaří vyjednat dobré finanční podmínky pro členství v Evropské unii. Českému rozhlasu to řekl premiér v Kodani, kde se účastnil setkání dánské vlády s představiteli 13 kandidátských zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

summit kandidátů EU | Foto: ČTK/POLFOTO

Premiér dále přivítal fakt, že unie se na pátečním summitu dohodla na penězích pro nové členy, i když plánované nižší zemědělské dotace je nutné nějak kompenzovat.

Špidla tvrdí, že naše země patří mezi nejtvrdší vyjednavače mezi kandidátskými státy při rozhovorech o zemědělských dotacích a regionální pomoci.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: Setkání v Kodani

Rozhodnutí pátečního summitu o penězích při rozšíření je podle něho důležité, protože potvrzuje solidaritu unie s novými členy: "Velkým úspěchem v evropském přístupu je konstatování, které bylo potvrzeno, že žádná vstupující země na tom nebude hůře než před vstupem v roce 2003".

"Za druhé: V zemědělství je náš přístup jasný. Situace musí být taková, aby naše zemědělství mohlo férově konkurovat," poznamenal pro Český rozhlas Špidla.

Milan Kopp, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme