V. Špidla vyvrací obavy EU z přílivu českých pracovníků

Předseda ČSSD Vladimír Špidla vyvrací obavy Německa z přílivu českých pracovních sil po vstupu naší země do Evropské unie. Špidla o tom hovořil v Berlíně s německým kancléřem Gerhardem Schröderem na setkání evropských sociálnědemokratických stran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo navrhlo až na sedm let omezení pohybu pracovních sil po otevření Unie. Špidla s tím ale nesouhlasí a tvrdí, že tento názor se opírá o odborně odůvodněná fakta.

Jak uvedl na zmiňovaném kongresu sociálně demokratických stran komisař pro rozšíření Günter Verheugen, obává se rostoucího euroskepticismu. A to jak mezi státy evropské patnáctky, tak mezi kandidátskými státy. Jak informuje zpravodajka ČRo 1 - Radiožurnálu v Německu Zita Senková, komisař posiťuje, že kandidátské země jsou v unii považovány za pouze obtížné žadatele. Zároveň se obává, že u uchazečských zemích porostou protintegrační nálady. Vyzval proto, aby se na příštím summitu upřesnil plán rozšíření EU přijatý v Nice. Verheugen považuje za nutné, aby se první přijaté státy zúčastnily voleb do nového parlamentu Evropy v roce 2004.

Milan Kopp, František Lutonský, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme