V. Špidla vyvrací obavy EU z přílivu českých pracovníků

Předseda ČSSD Vladimír Špidla vyvrací obavy Německa z přílivu českých pracovních sil po vstupu naší země do Evropské unie. Špidla o tom hovořil v Berlíně s německým kancléřem Gerhardem Schröderem na setkání evropských sociálnědemokratických stran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo navrhlo až na sedm let omezení pohybu pracovních sil po otevření Unie. Špidla s tím ale nesouhlasí a tvrdí, že tento názor se opírá o odborně odůvodněná fakta.

Jak uvedl na zmiňovaném kongresu sociálně demokratických stran komisař pro rozšíření Günter Verheugen, obává se rostoucího euroskepticismu. A to jak mezi státy evropské patnáctky, tak mezi kandidátskými státy. Jak informuje zpravodajka ČRo 1 - Radiožurnálu v Německu Zita Senková, komisař posiťuje, že kandidátské země jsou v unii považovány za pouze obtížné žadatele. Zároveň se obává, že u uchazečských zemích porostou protintegrační nálady. Vyzval proto, aby se na příštím summitu upřesnil plán rozšíření EU přijatý v Nice. Verheugen považuje za nutné, aby se první přijaté státy zúčastnily voleb do nového parlamentu Evropy v roce 2004.

Milan Kopp, František Lutonský, Zita Senková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme