V Srbsku energetická krize

Srbští představitelé vyzvali národ, aby šetřil elektrickou energií a pomohl tak překonat vážnou energetickou krizi. Šéf energetických závodů oznámil, že srbští spotřebitelé byli rozděleni do čtyř skupin, z nichž vždy tři budou ve stejnou dobu na šest hodin odpojeny od dodávek elektrického proudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově designovaný premiér Zoran Djindjič vyzval lid, aby přijal s pochopením tuto „kritickou situaci“, která je podle něho alarmující. Zdůraznil, že i kdyby všichni producenti dodali elektřinu, nestačilo by to pokrýt veškeré potřeby. Jediným řešením je, aby všichni občané i velké průmyslové komplexy energií šetřili.

Omezení už vyvolala projevy nespokojenosti. V bělehradské čtvrti Vidikovac občané zablokovali hlavní ulici, kde protestují proti nedostatku energie. V Niši, metropoli jižního Srbska, obyvatelé jedné ulice ponořené do tmy postavili barikádu z popelnic a zapálili pneumatiky.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme