V Srbsku energetická krize

Srbští představitelé vyzvali národ, aby šetřil elektrickou energií a pomohl tak překonat vážnou energetickou krizi. Šéf energetických závodů oznámil, že srbští spotřebitelé byli rozděleni do čtyř skupin, z nichž vždy tři budou ve stejnou dobu na šest hodin odpojeny od dodávek elektrického proudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově designovaný premiér Zoran Djindjič vyzval lid, aby přijal s pochopením tuto „kritickou situaci“, která je podle něho alarmující. Zdůraznil, že i kdyby všichni producenti dodali elektřinu, nestačilo by to pokrýt veškeré potřeby. Jediným řešením je, aby všichni občané i velké průmyslové komplexy energií šetřili.

Omezení už vyvolala projevy nespokojenosti. V bělehradské čtvrti Vidikovac občané zablokovali hlavní ulici, kde protestují proti nedostatku energie. V Niši, metropoli jižního Srbska, obyvatelé jedné ulice ponořené do tmy postavili barikádu z popelnic a zapálili pneumatiky.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme