V Srbsku zatkli osm cizinců. Bez svolení se zajímali o vojenské objekty

Srbská vojenská policie v neděli a v pondělí zadržela osm cizích státních příslušníků. Podle srbských médií to oznámil ministr obrany Aleksandar Vulin. Zadržení se podle Vulina pokusili bez povolení snímat vojenské objekty nebo do vojenských objektů vstoupit.

Bělehrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bělehrad | Foto: Turistička organizacija Beograda

Ministr o tom informoval poté, co státní televizní a rozhlasová stanice RTS na svém webu s odvoláním na Vulinovo ministerstvo sdělila, že v neděli vojenská policie zadržela čtyři cizince. Ti jsou podezřelí, že se v centru Bělehradu snažili bezpilotním letounem nafilmovat budovu, kde sídlí citlivé vojenské úřady.

Těmito zadrženými jsou podle RTS dva občané Spojených států a dvě Ukrajinky. Všichni čtyři byli předáni civilním orgánům činným v trestním řízení a jejich případ je nyní v kompetenci civilní policie a prokuratury, dodala televize.

Objektem, jehož záběry se čtveřice zřejmě snažila pořídit, je stará budova generálního štábu armády. V současné době v ní sídlí vojenská zpravodajská služba a vojenský bezpečnostní úřad.

O zadržení čtyř cizinců se už v neděli večer bez bližších podrobností zmínil prezident Aleksandar Vučić. Nicméně uvedl, že nejde o nic „kdovíjak nebezpečného“.

Čím se další čtyři zadržení cizinci konkrétně provinili, není jasné. Z vyjádření Vulina lze odvodit, že přinejmenším někteří z nich se pokusili do nějakého vojenského objektu vstoupit.

Jiný Američan byl v Srbsku zatčen už začátkem února, a to kvůli držení pistole s odstraněným sériovým číslem. Podle některých médií jde o bývalého příslušníka elitní americké vojenské jednotky Navy SEALs, který byl pravděpodobně najat, aby zavraždil některého ze srbských politiků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme