V srpnu zemřelo v Afghánistánu zatím nejvíce amerických vojáků

Spojené státy zdaleka netrápí jen uvadající ekonomika. Špatné zprávy přicházejí také z Afghánistánu. Letošní srpen byl pro vojenskou operaci v Afghánistánu nejtěžším měsícem za celých 10 let vojenské operace v této zemi. Jen americká armáda napočítala 66 obětí z řad vojáků

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký voják v Afghánistánu (ilustrační foto) | Foto: US Department of Defense

Na srpnové bilanci se podepsalo sestřelení amerického vrtulníku Talibanem, kdy zahynulo 30 amerických vojáků. Jde o zatím nejtragičtější jednorázovou ztrátu pro USA.

Oproti loňskému roku se ale počet mrtvých amerických vojáků snižuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

O ztrátách americké armády a stahování vojáků z Afghánistánu mluvil Jaromír Marek v pořadu Stalo se dnes

Do roku 2014 by měla z Afghánistánu odejít všechna cizí vojska. Odpovědnost mají převzít Afghánci. Proces předávání už ale trvá od července letošního roku.

Ve 2 provinciích a dalších 5 hlavních městech provincií už afghánská armáda a policie převzala kontrolu. Jde o nejklidnější místa v zemi. Například hlavní město Kábul a města Heráta a Mazáre Šaríf jsou plně v rukou afghánských bezpečnostních sil. Zatím zde nedochází k bezpečnostním rizikům.

Jaromír Marek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme