V sutinách domu přežil 10 dní. Zlatého retrívra Romea našli italští hasiči jen náhodou

Italští hasiči zachránili zlatého retrívra, který po ničivém zemětřesení uvízl pod troskami domu v San Lorenzo a Flaviano. Pes jménem Romeo prý spal, když se dům zřítil. Jeho majitelé byli v tu chvíli o patro výš, a ačkoliv se dlouhé hodiny snažili ke svému čtyřnohému mazlíčkovi prohrabat, nakonec to museli vzdát a utéct.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italští záchranáři vytáhli ze sutin psa Romea | Foto: Vigili del fuoco

Po více než týdnu se pak majitelé vrátili v doprovodu hasičů k troskám domu, údajně ve snaze najít zbytky svých věcí, když uslyšeli známý štěkot.

„Některé trámy naštěstí spadly tak, že udržely váhu nad sebou a nechaly tak psovi malý prostor, kde mohl přežít,“ vysvětlil jeden z hasičů.

Romeo tak byl vysvobozen po deseti dnech. Napřed dostal od svých zachránců trochu vody a pak ho společnými silami vyprostili ze sutě. Jen zázrakem retrívr vyvázl bez jediného zranění. „Je ve skvělé formě,“ poznamenal jeden z hasičů.

Pes pak ladně seběhl ke svým majitelům, kteří se už dávno vzdali naděje, že by mohl zemětřesení přežít.

Romeo není prvním zachráněným italským mazlíčkem. Kočka jménem Joy byla ze sutin domu v Amatrice vytažena šest dní po začátku zemětřesení.

Celkem kvůli zemětřesení ve střední Itálii zemřelo na 300 osob. Tisíce lidí navíc zůstavají bez střechy nad hlavou. Premiér Matteo Renzi chce proto představit plán, který by měl snížit škody po dalších zemětřeseních. Vláda také jmenuje zvláštního komisaře, který dohlédne na to, aby opravy byly rychlé a peníze šly tam, kam mají.

Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme