V Sýrii havaroval americký vojenský konvertoplán, posádka utrpěla jen lehká zranění

Vojenský konvertoplán amerického letectva typu Osprey havaroval v Sýrii. Dva členové posádky se lehce zranili, další osoby na palubě stroje vyvázly bez větší úhony. S odvoláním na americkou armádu o tom v pátek informovala agentura Reuters.

Tento článek je více než rok starý.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký vojenský konvertoplán Bell Boeing V-22 Osprey

Americký vojenský konvertoplán Bell Boeing V-22 Osprey | Zdroj: www.defense.gov

Oba zranění vojáci ze stroje typu Osprey byli po lékařské prohlídce propuštěni. Příčiny incidentu nebyly sděleny.

Americké vojenské letectvo poskytuje v Sýrii vzdušnou podporu pozemním silám arabsko-kurdské koalice. Ta dobývá mimo jiné oblast města Rakka, které sloužilo jako bašta teroristické organizaci Islámský stát (IS).

Co je s Bagdádím? Islámský stát zveřejnil nahrávku, která zpochybňuje vůdcovu smrt

Číst článek

Konvertoplán je stroj, který je schopen kolmého startu i přistání. V průběhu letu mění metodu dosažení vztlaku. Americký Bell Boeing V-22 Osprey s překlopnými rotory je v současnosti jeden z mála funkčních konvertoplánů, který je v provozu.

Podle Wikipedie může startovat a přistávat vertikálně nebo s krátkým vzletem a přistáním. Je určen k plnění úkolů jako konvenční vrtulník s dlouhým doletem, přičemž může dosáhnout rychlosti turbovrtulového letadla. V-22 byl vyvinut a vyrábí jej společně firmy Bell Helicopter Textron a Boeing a je používán americkou námořní pěchotou a letectvem.

ČTK, ber Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme