V Sýrii zemřeli další dva ruští vojáci. Jejich syrští kolegové je nechali na holičkách, tvrdí média

V Sýrii byli zabiti další dva ruští důstojníci působící u vládních vojsk prezidenta Bašára Asada v roli poradců. Syrští vojáci je v přestřelce s islamisty nechali na holičkách, tvrdí ruská média. Ruské ministerstvo obrany oficiálně smrt obou mužů nepotvrdilo.

Damašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský voják dohlíží na evakuaci lidí z Homsu. | Zdroj: Reuters

Podle listu RBK, odvolávajícího se na veteránský spolek, k osudné potyčce došlo 3. května. Náčelník průzkumného praporu major Alexandr Skladan (37) utrpěl v boji s přesilou nepřátel zranění a nemohl se dále bránit.

Velitel úderného praporu, kapitán Jevgenij Konstantinov (32), se mu vrhl na pomoc, ale Syřané ho přestali krýt palbou a ustoupili. Konstantinov, který zůstal se zraněným sám, zemřel se šesti kulkami v těle. Zahynul i Skladan.

Rusko podporuje syrský režim a od podzimu 2015 bojuje v syrské válce na straně syrské armády, které poskytuje leteckou podporu. Letos v březnu ruské velení oznámilo, že v Sýrii působí i speciální síly, které mají navádět letectvo a likvidovat povstalecké velitele. Jiné zapojení do pozemních operací Kreml popírá, i když připouští ztráty z řad „poradců".

Podle úřadů v Sýrii přišlo o život na 30 ruských vojáků, podle médií mohou být skutečné ztráty ještě vyšší, zvláště v řadách ruských žoldnéřů, válčících na straně režimu Bašára Asada.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme