V Tatrách vysoký stupeň lavinového nebezpečí

Sněhová situace na Slovensku se pomalu uklidňuje. Ve slovenských horách se ale zvyšuje lavinové nebezpečí. Horská služba vyzývá návštěvníky, aby přísně dodržovali veškeré její pokyny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžařská sezóna začíná | Foto: Jan Videnka | Zdroj: AFP

Středisko lavinové prevence vyhlásilo v některých oblastech už čtvrtý stupeň nebezpečí náhlých sesuvů sněhu. Podle jeho pracovníků je možné, že v příštích dnech dosáhne ohrožení nejvyššího, tedy pátého stupně mezinárodní škály. Instrukce, jak se v Tatrách v těchto dnech chovat, dnes pozorně vyslechla i ochranka kontroverzního ruského politika Vladimira Žirinovského, který se přijel rekreovat na Štrbské pleso. Záchranáři stále vyzývají k maximální opatrnosti. Návštěvníci Tater nesmějí vycházet do terénu a v okolí středisek se smějí pohybovat jen po vyznačených chodnících. Nikdo by také neměl podceňovat silné mrazy, které v noci v některých místech dokonce přesáhly minus 32 stupňů. Pobyt v mrazivém prostředí je nutné omezit, aby se předešlo negativním zdravotním důsledkům.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme