V Tatrách zasypala lavina dva české horolezce: jeden nepřežil

Dva české turisty dnes ve Velké Studené dolině ve Vysokých Tatrách zasypala lavina. Jednomu z nich se povedlo z laviny vyprostit. Druhého hledalo 18 lidí a pět lavinových psů. Našli ho, ale po několika hodinách hodinách zemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lavina | Foto: Jan Rosenauer

V oblasti Vysokých Tater po celý den intezivně sněžilo a foukal silný vítr, což zvyšovalo nebezpečí lavin. To se odpoledne i potvrdilo, když se z Královského žlabu sesunula lavina a zasypala dva české horolezce. Neštěstí Radiožurnálu popsal Ladislav Janiga z tamní horské záchranné služby. "Lavina v oblasti Velké studené doliny zasypala dva české horolezce, kteří sestupovali ze Zbojnické chaty směrem na Hrebienok. Jednomu z nich se podařilo z laviny dostat a oznámil tuto událost na Horskou záchrannou službu."

I když je v těchto dnech na hřebenech Tater relativně hodně turistů, stanovisko členů Horské služby je jednoznačné a pohyb ve vysokohorském terénu nedoporučují.

Čeští turisté a horolezci patří spolu s Poláky k nejčastějším obětem slovenských hor. Loni v Tatrách zahynulo 11 Čechů.

Markéta Kaclová, Ľubomír Lehotský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme