V Tel Avivu se v pondělí ráno zřítila budova. Na místě jsou nejméně 2 mrtví a čtyři nezvěstní

Na severovýchodě Tel Avivu se zřítila rozestavěná čtyřpatrová budova parkoviště, na kterou podle tamní televize spadl jeřáb. Na místě jsou podle agentury Reuters nejméně 2 mrtví, zhruba 20 lidí utrpělo zranění. Další 4 lidé se stále pohřešují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na severovýchodě Tel Avivu se zřítila nedostavěná čtyřpatrová budova | Foto: ČTK

Záchranáři převezli všechny zraněné do nemocnice. Na místě zasahují policisté, hasiči i vojáci. Oblast vyklidili, protože podle nich hrozí další propad budovy.

Povedlo se navázat spojení se dvěma osobami, které uvízly pod troskami budovy. Další dvě byly vyproštěny a převezeny do nemocnince.

Podle zpravodaje ČT v Izraeli Jakuba Szántó stále není jasná příčina, podle informací je ale možné vyloučit teroristický útok. Neštěstí nejspíš způsobil padající, možná ne moc dobře uchycený jeřáb, který z nedaleké stavby přepadl na starší budovu garáží, kde se v té chvíli nacházelo několik desítek lidí.

K incidentu došlo na staveništi v Ramat Hahayil, komerční čtvrti na severu Tel Avivu. Kolem je podle AP řada technologických firem, restaurace a nemocnice.

Lenka Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme