V Tel Avivu vybuchla bomba

Jedinou obětí incidentu je Palestinec, který se s náloží umístěnou na těle pokusil proniknout do nočního klubu. Příslušníci bezpečnostních sil si ho ale všimli a zastřelili ho. Hned potom trhavina vybuchla. Dva lidé byli zraněni. Jen několik hodin před tím se v Izraeli podařilo odvrátit mohutný požár a výbuch, který hrozil v největším skladu pohonných hmot a plynu v zemi. Neznámí útoční nedaleko něj odpálili bombu, oheň se ale podařilo včas uhasit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch | Foto: HZS Praha

Ve středu večer však další sebevrah vnikl do městečka Ríšon Lezionu nedaleko Tel Avivu a mezi důchodci hrajícími šachy a kostky odpálil nálož, kterou měl umístěnou na těle. Kromě sebe zabil dva Izraelce a asi 40 jich zranil.

Izraelské jednotky v pátek ráno podnikly krátký vpád do pásma Gazy a zničily tam tři továrny. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na palestinské bezpečnostní síly a na očité svědky. Tanky a další vojenská vozidla pronikly do hloubi dvou kilometrů na palestinské území a ostřelovaly továrny v průmyslové zóně jižně od Gazy.

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme