V Tetovu se opět bojuje

Ve městě Tetovo na severozápadě Makedonie se bojuje a skupina albánských povstalců z Národní osvobozenecké armády prohledává domy ve městě. Zpravodaj agentury AFP zaznamenal kromě palby z automatických zbraní také dva silné výbuchy. Povstalci také údajně zřídili kontrolní stanoviště u jižního výjezdu z Tetova, na silnici vedoucí k městu Gostivar.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prohledávají tu prý vozidla, která opouštějí město. Podle pozorovatelů je situace v Tetovu kritická a hraničí s občanskou válkou. Při ozbrojených srážkách, které propukly dnes ráno mezi vládními silami a albánskými povstalci západně od Skopje u obce Grupčin, na silnici mezi Skopjí a Tetovem, bylo deset členů konvoje makedonských ozbrojených sil zabito a další tři zraněni.

Jde o největší počet obětí během jediného útoku od února, kdy boje v Makedonii začaly. V reakci na tento útok odstoupila z albánsko-makedonských mírových rozhovorů v Ohridu strana premiéra Ljubčo Georgijevského.

Milan Kopp, Jana Petrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme