V Tetovu se opět bojuje

Ve městě Tetovo na severozápadě Makedonie se bojuje a skupina albánských povstalců z Národní osvobozenecké armády prohledává domy ve městě. Zpravodaj agentury AFP zaznamenal kromě palby z automatických zbraní také dva silné výbuchy. Povstalci také údajně zřídili kontrolní stanoviště u jižního výjezdu z Tetova, na silnici vedoucí k městu Gostivar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prohledávají tu prý vozidla, která opouštějí město. Podle pozorovatelů je situace v Tetovu kritická a hraničí s občanskou válkou. Při ozbrojených srážkách, které propukly dnes ráno mezi vládními silami a albánskými povstalci západně od Skopje u obce Grupčin, na silnici mezi Skopjí a Tetovem, bylo deset členů konvoje makedonských ozbrojených sil zabito a další tři zraněni.

Jde o největší počet obětí během jediného útoku od února, kdy boje v Makedonii začaly. V reakci na tento útok odstoupila z albánsko-makedonských mírových rozhovorů v Ohridu strana premiéra Ljubčo Georgijevského.

Milan Kopp, Jana Petrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme