V Texasu se zřítil horkovzdušný balon se 16 lidmi, nehodu nikdo nepřežil

Pád horkovzdušného balónu v Texasu nepřežil nikdo z 16 lidí, kteří v něm letěli. Potvrdily to tamní úřady. Příčina havárie není zatím známa. Balon při letu pravděpodobně začal hořet, podle médií zřejmě narazil do elektrického vedení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatelé na místě havárie horkovzdušného balónu u města Lockhart | Zdroj: ČTK

„Nezdá se, že by na místě byli nějací lidé, co havárii přežili,“ řekl místní šerif Daniel Law krátce po neštěstí.

K pádu došlo v sobotu okolo sedmé hodiny a čtyřicáté minuty místního času (14.40 SELČ) u třináctitisícového města Lockhart vzdáleného asi 45 kilometrů jižně od Austinu.

Balon se zřítil na místní pastvinu. Federální úřad pro letectví havárii potvrdil s tím, že v balonu bylo minimálně 16 osob. Agentura AP upozorňuje, že místo dopadu je přímo pod vedením vysokého napětí.

Pozůstalým už vyjádřil soustrast i guvernér Texasu Greg Abbott. „Vyjadřujeme nejhlubší soustras všem, kteří byli postiženi dnešní tragédií. Naše myšlenky a modlitby jsou se všemi oběťmi a jejich rodinami, stejně jako s obyvateli Lockhartu,“ napsal v prohlášení.

„Vyšetřování této tragické nehody bude pokračovat a já prosím celý Texas, aby se přidal k modlitbám za oběti,“ dodal guvernér.

Jedná se o nejtragičtější nehodu balonu od února 2013, kdy zemřelo 19 lidí v egyptském Luxoru. Rok předtím zahynulo 6 turistů při pádu horkovzdušného balonu ve Slovinsku.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme